Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Creștinii din Plevna s-au întâlnit cu Sfântul Nectarie
Pr Gabriel Toma: 27-10-2015 07:25:56 in Misiune
   Aducerea moaștelor Sfântului Nectarie în Parohia Lehliu Gară, la 25 octombrie 2015, a fost un moment haric deosebit pentru creștinii din împrejurimi. Evenimentul duhovnicesc a avut loc într-o duminică binecuvântată de Dumnezeu cu o vreme foarte potrivită procesiunii și închinării în aer liber. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator