Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Slujba Sfinților Doctori fără de arginți Cosma și Damian
Pr Gabriel Toma: 05-11-2015 07:37:20 in Misiune
   Duminică, 1 noiembrie 2015, s-au pomenit doctorii fără de arginți Cosma și Damian, ce au ajuns- prin credință și fapte evanghelice- exemple veșnice de lucrare a sfințeniei creștine printr-o vocație deosebită, cea a medicinei, a îngrijirii celor bolnavi. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator