Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Bunuri spirituale necesare misiunii creștine
Pr Gabriel Toma: 10-11-2015 07:14:37 in Misiune
   Pelerinajul la sfânta mănăstire din Slobozia, pentru venerarea sfintei icoane a Maicii Domnului, a prilejuit, din partea credincioșilor atenți la desfășurarea misiunii creștine desfășurată în parohie, procurarea unei icoane de mari dimensiuni a Sfinților Apostoli Petru și Pavel cât și a unor cărți de folos: Flori din deșert, Pocăința în tradiția patristică ortodoxă, Învățătura Sfinților Părinți despre boală, Probleme de eclesiologie și pastorație.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator