Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Curățenie în cimitir- grija creștină pentru mormintele înaintașilor
Pr Gabriel Toma: 10-11-2015 07:39:18 in Misiune
Oare nu este o dovadă de iubire să nu laşi ca mormântul rudei tale să fie invadat de buruieni, sau să răsădeşti o floare pe el? Iar dacă e vorba despre un cavou şi nu sunt buruieni de îndepărtat, creştinul îşi poate arăta grija vizitându-l mai des, aprinzând o lumânare şi rugându-se pentru sufletul celui plecat mai repede decât el în lumea cealaltă.” (Ziarul Lumina

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator