Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
„Voind a te asemăna Stăpânului Hristos, cu nerăutate ai iubit pacea și dragostea și n-ai răsplătit rău pentru rău” (Acatistul Sf Grigorie Decapolitul)- Program liturgic și catehetic pentru vârstnici
Pr Gabriel Toma: 20-11-2015 06:18:04 in Misiune
   În ajunul pomenirii anuale a Sfântului Grigorie Decapolitul, de la mănăstirea Bistrița, joi, 19 noiembrie 2015, în biserica parohială, s-a cântat slujba acatistului marelui sfânt, ce îmbogățește Oltenia de sub munte.
 În cuvântul de învățătură s-au prezentat, din viața sfântului, virtuțile credinței lui și darurile cerești ce le-au încununat: apărător al credinței, om al rugăciunii, văzător al preadulcei lumini, iubitor și îndurat către toți oamenii, grabnic a veni în ajutor celor ce stau să cadă.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator