Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Hramul parohiei Lupșanu
Pr Gabriel Toma: 21-11-2015 07:06:29 in Misiune
   La pomenirea Sfântului Grigorie Decapolitul (20 noiembrie 2015) ca al doilea hram al parohiei Lupșanu, din partea parohiei Plevna au participat la Sfânta Liturghie și Agapă, ca slujitori ai dragostei în rugăciune, cântărețul bisericesc și studentul teolog din comunitatea noastră.
    Închinarea adusă veșmântului Sfântului Grigorie Decapolitul, adăpostit în biserica din Lupșanu, a fost un prilej de binecuvântată apropiere de o prezență harică a sfințeniei dobândită prin multe sudori și osteneli. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator