Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Puterea exemplului în îmbisericirea copiilor
Pr Gabriel Toma: 23-11-2015 08:58:09 in Misiune
 În familie, după cuvântul Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, părintele, maturul, nu poate purta masca pe care și-o atașază în societate, ci se dezvăluie așa cum este în realitate. Iar copiii văzând adevărul gol-goluț al părintelui îl urmează.
 Nu poţi să-L faci cunoscut pe Dumnezeu copilului decât dacă tu, părintele lui, eşti credincios. Nu poţi cere copilului să facă ceva dacă tu însuţi, prin ceea ce faci, te dezici de ceea ce ceri.
 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator