Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Icoana vie de rugaciune, post si privegheri- Sfântul Cuvios Gheorghe de la Cernica
Pr Gabriel Toma: 03-12-2015 09:26:07 in Misiune
   Cuviosul Gheorghe de la Cernica și Căldărușani a fost pomenit, în biserica parohială, ca părtaș al slavei dumnezeiești în ziua sorocită de pomenire, 3 decembrie 2015.
  Lauda lui Dumnezeu, întru sfinții Lui, s-a plinit prin slujba dimineții (utrenia) și acatistul sfântului. Cuvântul de învățătură al zilei a urmărit viața Sfântului Gheorghe, ca o împletitură a Duhului Sfânt, ce a pus împreună în funia cerului, mai multe generații de părinți duhovnicești: Sfântul Paisie de la Neamț, Sfântul Gheorghe de la Cernica, Sfântul Ierarh Calinic

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator