Brațele Sfântului Nicolae- credința și milostenia
Pr Gabriel Toma: 07-12-2015 04:25:07 in Misiune
 Cinstirea liturgică a Sfântului Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor și Făcătorul de minuni, duminică 6 decembrie 2015, a însemnat pentru credincioșii mici și mari ai Parohiei Plevna o pregustare din ospățul credinței și o imitare a virtuților atât de îndrăgitului sfânt din veacul al patrulea: dreaptă credință și filantropie. În această sărbătoare s-a încheiat colecta „Coșul Sfintei Filofteia”, ediția a doua. Produsele alimentare colectate vor fi distribuite de credincioșii din Comitetul parohial, în ziua de 7 decembrie, credincioșilor aflați în lipsuri.