Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Întâlnire duhovnicească cu păstori de ieri și de azi, moștenitori ai întemeietorilor transhumați
Pr Gabriel Toma: 20-12-2015 04:39:03 in Misiune
   Creșterea oilor, îndeletnicire strămoșească, a fost și încă mai este practicată și cultivată în comunitatea noastră. Păstori de 80 de ani abia așteaptă să transmită celor tineri cunoștințe, experiențe și învățăminte. În același timp dovedesc nemulțumire față de curentul mercantil ce începe să se înstăpânească, prin creșeterea ovinelor pentru carne, iar nu pentru lapte și lână (ca pe vremea lor).

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator