Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Adevărata întâlnire din Ajunul Crăciunului, cea cu Hristos euharistic
Pr Gabriel Toma: 28-12-2015 12:06:51 in Misiune
  Întâlnirea copiilor din parohie cu pricinuitorul adevăratei bucurii, Domnul Iisus Hristos, s-a desfășurat în Ajunul Crăciunului, 24 decembrie 2015, în biserică, atunci când au primit cel mai prețios dar din Univers, „doctoria de a nu muri vreodată”, însuși Trupul și Sângele Domnului. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator