Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizite pastorale la Bobotează (I)
Pr Gabriel Toma: 08-01-2016 12:11:34 in Misiune
 Duminică, 3 ianuarie 2016, au început vizitele pastorale pentru Bobotează. Venit, puțin mai înainte de termen, dar în condiții de lipsă a unui strat protector de zăpadă, gerul Bobotezei a fost atât de aspru, încât alături de pietre a crăpat și...pământul. Gospodarii și-au deschis casele binecuvântării lui Dumnezeu, solicitând stropirea cu agheasmă și a animalelor sau a mijloacelor de producție.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator