Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Urmând Sfântului Antonie, prin pustiul de...zăpadă
Pr Gabriel Toma: 22-01-2016 08:28:08 in Misiune
  Duminică, 17 ianuarie 2016, slujba era programată a se desfășura în bisericuța din Valea Rusului. Între timp, asupra sud-estului țării noastre s-a abătut un viscol „tradițional”, ce a paralizat, prin neputința luptei cu stihiile, orice intenție de a străbate cei aproape 2 km distanță până la biserică. 
  Cu toată împotrivirea vântului și a zăpezii, biserica a fost deschisă, toaca și clopotul s-au luat la întrecere cu șuierul vântului de la miazănoapte iar rugăciunea către Cuviosul Antonie cel Mare a cuprins, ca într-o îmbrățișare, întrega fire. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator