Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rugăciune la aniversarea Micii Uniri
Pr Gabriel Toma: 25-01-2016 08:18:20 in Misiune
  Duminică, 24 ianuarie 2016, împlinindu-se 157 de ani de la momentul alegerii concomitente- înfăptuită la Bucureşti într-o clădire a Bisericii, situată pe Dealul Mitropoliei, pe locul unde se află acum Palatul Patriarhiei- (clipă astrală a fructificării în mod extraordinar, de către strămoșii noștri întemeietori, a unei posibilități juridice neluată în considerare de puterile străine, ce nu doreau unirea) a Domnitorului Alexandru Ioan Cuza pe tronul de la Iași și București, a fost celebrată o rugăciune de mulțumire către Dumnezeu pentru binefacerile arătate poporului român.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator