Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Taina Sfântului Maslu, ungerea cu har
Pr Gabriel Toma: 29-01-2016 09:34:57 in Misiune

   „Doamne, sufletul meu cel slăbit cu multe feluri de păcate şi cu fapte netrebnice, ridică‑l cu cercetarea Ta cea dumnezeiască, precum ai ridicat de demult pe slăbănogul; ca fiind mântuit să strig Ţie: îndură‑Te, Hristoase, şi dă‑mi tămăduire.”

  Urmărind ceea ce profund se exprimă în imnografia Tainei Sfântului Maslu, vineri, 29 ianuarie 2016, preoții și credincioșii, ce se simt suferinzi și în stare de boală trupească și sufletească, s-au rugat în biserica parohială. Slujitorii, preotul paroh și preotul Aurelian Cazacu, ca iconomi ai tainelor lui Dumnezeu, s-au rugat și au mijlocit pentru tămăduire și îndreptare.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator