Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Mai bine este a da decât a lua
Pr Gabriel Toma: 30-01-2016 08:35:48 in Misiune
   Două familii evlavioase au oferit bisericii parohiale, la praznicul Sfinților Trei Ierarhi 2016, 4 candele noi pentru icoanele din pronaos. 
  Fie ca, asemeni acestora, binefăcătorii să lumineze şi cu alte fapte bune, aşa încât oamenii văzându-i să slăvească pe Dumnezeu!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator