Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Daruri ale pelerinilor
Pr Gabriel Toma: 08-02-2016 11:01:51 in Misiune
  Duminică, 7 februarie 2016, sinaxa liturgică parohială a avut din nou în mijlocul ei doi fii ai satului, Viorel și Viorica, ce întorși dintr-un pelerinaj desfășurat la mănăstiri din Grecia continentală, nu au uitat satul natal și biserica lui, aducând celor prezenți la rugăciune daruri și mângâieri specifice unei călătorii duhovnicești: icoane, tămâie, ulei de candelă.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator