Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Unii se laudă cu căruțele lor, alții cu caii lor, iar noi ne lăudăm cu numele Domnului Dumnezeului nostru
Pr Gabriel Toma: 01-03-2016 09:43:43 in Misiune
  „Tot ce a făcut Dumnezeu este bun, și nimic nu e de lepădat dacă se ia cu mulțumire: căci se sfințește prin cuvântul lui Dumnezeu și prin rugăciune.” (1 Tim 4, 4-5) 

  Ostenindu-se prin muncă cinstită, o tânără familie originară din parohie a solicitat rugăciune pentru binecuvântarea unui automobil achiziționat de curând. Prezenți la slujba duminicală, acești creștini au dovedit că nu sunt tributari părerii că valoarea omului stă în valoarea lucrurilor pe care le deține, fiind conștienți că deși „Unii se laudă cu căruțele lor, alții cu caii lor,  noi ne lăudăm cu numele Domnului Dumnezeului nostru.” (Ps 19, 8).


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator