Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Să se cerceteze însă omul pe sine şi aşa să mănânce din pâine şi să bea din pahar.
Pr Gabriel Toma: 21-03-2016 07:39:05 in Misiune
  Prima duminică din Postul Mare a fost fructificată de enoriași prin primirea hranei și băututii duhovnicești, după ce întreaga săptămână, pe la casele lor și prin slujbele de la biserică, au încercat să pășească pe calea cea strâmtă a pocăinței, prin post, rugăciune și milostenie. 
  În ajun, la vecernie, au primit dezlegarea de păcate, iar în Duminica Ortodoxiei, la praznicul credinței, s-au împărtășit cu Sfintele Taine.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator