Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Frățietate între credincioșii din parohiile Plevna și Nucetu
Pr Gabriel Toma: 10-04-2016 09:42:56 in Misiune
  În săptămâna a IV-a a Postului Mare din Anul Domnului 2016, preoții și credincioșii din Plevna și Nucetu s-au vizitat reciproc cu prilejul slujbelor săvârșite în cele două parohii: Liturghia Darurilor și Taina Sfântului Maslu, din zilele de miercuri și vineri. Rugăciunea împreună a creștinilor este un factor de apropiere, de mărturie și de întărire în a purta crucea vieții cu curaj și cu încredere în „puitorul nevoințelor”, Cel ce știind inimile și rărunchii fiecăruia nu îngăduie ca sarcina să fie mai mare decât puterea noastră de a o duce.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator