Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vecernia "profetului de foc"
Administrator: 20-07-2016 03:47:23 in Misiune

În seara zilei de 19 iulie 2016, în biserica parohială, s-a oficiat slujba litiei, ca încununare a slujbei de seară (vecernia). Darurile de pâine, grâu, vin şi untdelemn au fost aduse, de credincioşi, cu multă credință către Dumnezeu şi ca mijlocire la Sfântul Ilie, spre mulțumire pentru roadele darnice ale pământului.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator