Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizite pastorale
Administrator: 04-08-2016 07:04:39 in Misiune

  În Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august 2016) se desfăşoară în parohie tradiționalele vizite pastorale de vară. Dincolo de aspectul lor bisericesc- liturgic (venirea preotului, cântarea imnului Maicii Domnului, sărutarea cu venerație a crucii, aspersarea oamenilor şi caselor lor cu agheasmă), vizitele pastorale sunt binecuvântate prilejuri de interacționare cu oamenii, aflarea la "cald" a problemelor cu care se confruntă, valorizându-i ca persoane prin dispoziția de a-i asculta, de a empatiza.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator