Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Altare mariale
Administrator: 10-08-2016 06:51:55 in Misiune

  Evlavia credincioșilor către Măicuța Domnului se oglindește și în modul în care unii dintre enoriași organizează în cămara tainică a locuinței lor un altar de rugăciune în care chipul Maicii Domnului este la loc de mare cinste.

  Aprinzând candela, îngenunchind și rugându-se, într-un cadru în care participă și simțurile la lucrarea rugătoare a sufletului de convorbire cu Dumnezeu și cu sfinții Lui, se ușurează și mijlocește înălțarea cu folos a gândului spre prototipul icoanelor venerate ale Maicii iubite, ca și cum s-ar vorbi față către față.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator