Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Eu v-am născut prin Evanghelie în Iisus Hristos
Administrator: 27-08-2016 05:16:42 in Misiune

Sâmbătă, 20 august 2016, s-a desfășurat în parohia Buzoeni, Taina Cununiei pentru Cristina, fiică a parohiei Plevna, ce s-a căsătorit cu tânărul Costel din această enorie. Ținând seama de faptul că printre primii copii botezați la începutul misiunii mele preoțești s-a numărat și mireasa din această zi, și răspunzând din tot sufletul invitației la împreună slujire adresată de părintele paroh Vladimir Alexa, am participat la slujba de binecuvântare a acestei noi familii. Îndatorat cu rostirea unui cuvânt de învățătură, am dat tinerei familii o smerită orientare către dimensiunea clasică a vieții bisericești în Ortodoxie: conștiința de enoriaș și creșterea duhovnicească sub epitrahilul duhovnicului.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator