Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Nuntă moroșenească în Câmpia Soarelui
Administrator: 27-08-2016 06:21:40 in Misiune

O binecuvântată familie din enorie, în care soția este originară din Țara Maramureșului, a ajuns la bucuria căsătoriei fiilor. Cu această binecuvântată ocazie, duminică, 21 august 2016, alături de venirea neamurilor din țara voievozilor, rudele soacrei mari au făcut comunității un dar spiritual puțin întâlnit pe meleagurile noastre: au venit la biserică înveșmântați în costumele populare așa de frumoase ale zonei lor de baștină. Fala de a însoți pe miri cu două perechi de nași, practică specifică Ardealului, a completat ineditul și bucuria sărbătorii întemeierii unei noi familii binecuvântate. Deie Domnul ca noua familie binecuvântată prin Taina Nunții să aibă parte de bucurii cerești și pământești nenumărate. Ioi!


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator