Nuntă moroșenească în Câmpia Soarelui
Administrator: 27-08-2016 06:21:40 in Misiune

O binecuvântată familie din enorie, în care soția este originară din Țara Maramureșului, a ajuns la bucuria căsătoriei fiilor. Cu această binecuvântată ocazie, duminică, 21 august 2016, alături de venirea neamurilor din țara voievozilor, rudele soacrei mari au făcut comunității un dar spiritual puțin întâlnit pe meleagurile noastre: au venit la biserică înveșmântați în costumele populare așa de frumoase ale zonei lor de baștină. Fala de a însoți pe miri cu două perechi de nași, practică specifică Ardealului, a completat ineditul și bucuria sărbătorii întemeierii unei noi familii binecuvântate. Deie Domnul ca noua familie binecuvântată prin Taina Nunții să aibă parte de bucurii cerești și pământești nenumărate. Ioi!