Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Untdelemnul tămăduitor al Sfântului Maslu
Administrator: 27-08-2016 07:28:41 in Misiune

  Vineri, 26 august 2016, în parohia Nucetu s-a oficiat Taina Sfântului Maslu. Maslul este înțeles drept taină ce se administrează bolnavilor. Cum nimeni nu este perfect sănătos, el poate fi săvârșit pentru orice creștin ortodox, chiar de mai multe ori, mai ales că prin el se cere vindecare sufletească și trupească. Acesta este motivul pentru care în biserici, mănăstiri și catedrale se oficiază Maslu de obște- atât pentru bolnavi cât și pentru „sănătoși”. (Pr V. Răducă)


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator