Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Slujire în ctitoria boierilor Constantin și Dumitru Tănăsescu
Administrator: 12-09-2016 08:17:51 in Misiune

   Duminică, 5 septembrie 2016, credincioșii din filia Valea Rusului au participat în biserica din cătunul lor la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, ascultând Cuvântul de viață făcător al Sfintei Evanghelii în biserica lăsată moștenire comunității de marii proprietari funciari ce au ctitorit-o, Constantin și Dumitru Tănăsescu.

   Împlinind tradiția de mulțumire, cei ce au participat la slujbă au adus spre binecuvântare daruri și prinoase din bunurile lor pământești.

  


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator