Începerea anului școlar- deschiderea cutiei speranțelor
Administrator: 12-09-2016 11:23:14 in Misiune

Luni, 12 septembrie 2016, s-a deschis un nou an școlar în comunitatea noastră, festivitatea desfășurându-se în incinta Școlii Primare. Aici, alături de oficialități (Primar, Directorul Școlii Gimnaziale, Agent de Poliție), cadrele didactice, elevii și părinții au întâmpinat noul început de an școlar cu rugăciune și cu gând bun spre Dumnezeu.

Slujba Te Deum-ului a evidențiat necesitatea raportării continue, a celui ce caută înțelepciunea, la Înțelepciunea Întrupată (Fiul și Cuvântul lui Dumnezeu) ca la izvorul vieții, de unde se adapă orice bună lucrare omenească.