Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Începerea anului școlar- deschiderea cutiei speranțelor
Administrator: 12-09-2016 11:23:14 in Misiune

   Luni, 12 septembrie 2016, s-a deschis un nou an școlar în comunitatea noastră, festivitatea desfășurându-se în incinta Școlii Primare. Aici, alături de oficialități (Primar, Directorul Școlii Gimnaziale, Agent de Poliție), cadrele didactice, elevii și părinții au întâmpinat noul început de an școlar cu rugăciune și cu gând bun spre Dumnezeu.

  Slujba Te Deum-ului a evidențiat necesitatea raportării continue, a celui ce caută înțelepciunea, la Înțelepciunea Întrupată (Fiul și Cuvântul lui Dumnezeu) ca la izvorul vieții, de unde se adapă orice bună lucrare omenească.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator