Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rugă tăcută
Administrator: 29-12-2016 08:05:01 in Sufletul acestei câmpii...

"Rugă tăcută

mi-e cerul învins

de candela iernii

în lume a nins.

Sub aripi de ceară

un dor de lumină

chemat-a spre seară

toţi aştrii la cină.

Se-aprind lumânări

se cerne zăpada

se umple de Tine

în mine livada.

Şi roadele-s dulci

păstrate în ger

topite în gură

nimic nu-ţi mai

cer..."

(Elia David)


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator