Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noul poem
Administrator: 15-03-2017 08:07:18 in Sufletul acestei câmpii...

peste bărăgan
viitorul e o primăvară 
continuă
unde 
sămânţa îşi pulsează
ritmic destinul spre soare,
iar copiii se nasc cu sensul
în ochi. 
o sărbătoare onestă-i
libetatea născută din lut
cu flori, grâu şi eroi.
peste bărăgan
vine omul nou
ca o ploaie
smulgând din ţărână
noul poem
românesc. 


Marin Ifrim

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator