Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Un colț de rai
Administrator: 01-05-2017 10:21:03 in Sufletul acestei câmpii...

Acasă, pentru mine, e-o casă cu bunici,
Cu un dulău în curte, cu două- trei pisici.
Acasă, pentru mine, e locul drag în care
Bunicii îmi arată-n grădină o cărare
În dreapta și în stânga, puzderii de căpșuni
Iarba înaltă, nucul, și-o mie de minuni.

                           Ana Gheorghe, enoriașă a parohiei Plevna

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator