Menu Home

COMUNICAT: ASTAZI S-A LANSAT SITE-UL OFICIAL AL PAROHIEI PLEVNA – CALARASI

In aceste zile, a fost lansat oficial site-ul web al Parohiei Plevna – situata in Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Fetesti, cu binecuvantarea PS Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor.

Site-ul poate fi accesat la adresa: www.parohiaplevna.ro [https://www.parohiaplevna.ro/]

Un element inedit, este faptul ca acesta este primul site web al unei parohii, lansat pe structura unui nou CMS performant, creat gratuit de Serviciul specializat NETCreator, al Asociatiei Lacasuri Ortodoxe, in sprijinul Bisericii Ortodoxe Romane, fiind adaptat in mod special la cerintele preotilor si credinciosilor si avand o serie de avantaje importante (revenim cu amanunte).

Site-ul va conține informații despre funcționarea și organizarea Bisericii Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil din Plevna, programul slujbelor si alte informații despre oficierea slujbelor si din parohie.

In prezent se lucreaza la realizarea unui calendar ortodox, urmand sa fie adaugate alte pagini cu datele de contact și adresa bisericii, știri și articole etc.

Realizarea site-ului face parte dintr-un program amplu, destinat crearii Retelei web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor, elaborat de Sectorul Media al Eparhiei Sloboziei si Calarasilor, in parteneriat cu Asociatia Lacasuri Ortodoxe, prin serviciul specializat in realizarea de site-uri web, gazduire si alte servicii si software la comanda, NETCreator [https://www.netcreator.ro/] .

Site-ul a fost inclus deja in reteaua web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor [https://www.sf-esc.ro/] , informatiile publicate pe noul site fiind semnalate automat in sistemul informational amintit.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut