În cinstea Anului Centenar, la orele de Religie, micuții școlari află, concomitent cu valorile creștine, informații despre personalitați și evenimente ale istoriei poporului român. Sub forma unor mici povestioare, Dumitru Almaș a ilustrat, pe măsura puterii de înțelegere a copiilor, exemplarele virtuți ale înaintașilor. Folosind lucrarea POVESTIRI ISTORICE, fiecare oră de Religie va deveni o treaptă în plus pentru înțelegerea semnificației Centenarului Marii Uniri. În această săptămâna s-a citit povestioara despre Gelu Românul.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5bbf1b31c4f1e5.40535385.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5bbf1b3227d978.56808113.jpeg)
Categories: Articole