„Zicea mama acestor copii că îi mulțumește lui Dumnezeu, fiindcă ieri nu-i ajungeau banii de mâncare și scutece și dacă a primit ajutor a avut de mâncare pentru copii.” (voluntar)
În cadrul unei activități filantropice în care s-au implicat și voluntari din parohia, au fost oferite familiilor nevoiașe daruri de haine și produse de igienă pentru nou născuți. Cu sprijinul AMSP București, s-au suplinit nevoi cotidiene ale familiilor cu mai mulți copii.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5bc029c4a00375.38375620.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5bc029c4e52a04.95782255.jpeg)
Categories: Articole