Menu Home

Iată, avuţia lor a nimicit-o focul

Iată, avuţia lor a nimicit-o focul, a mistuit toată strânsura lor! (Iov 22, 20)

În dimineața zilei de 14 februarie 2019, în locuința unui vârsnic de 80 de ani, a izbucnit un incendiu foarte puternic, ce, în foarte scurt timp, a mistuit aproape toată agoniseala de o viață, respectiv o parte importantă a casei.

Alertați de vecinii ce au zărit fumul puternic, pompierii au ajuns rapid la fața locului cu 2 autospeciale de intervenție de la Secția de Pompieri Lehliu, însoțiți de o ambulanță și un echipaj de poliție.

În scurt timp focul a fost lichidat, producând doar importante pagube materiale, fără a afecta însă integritatea fizică a locuinței,

iar enoriașul ce a trecut printr-o asemenea încercare, spre lauda lui Dumnezeu, deși aflat în stare de șoc, are tăria de a-și pune toată încrederea în Domnul.

Ca întotdeauna când în parohie se întâmplă o astfel de dramă, comunitatea parohială se va implica pentru mângâiere și îmbărbătare în credință (preotul paroh) dar și prin sprijin material și ajutor concret (comitetul parohial).

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut