Cu Crucea Ta ai şters blestemul pomului, cu îngroparea Ta ai omorât stăpânia morţii şi cu scularea Ta ai luminat neamul omenesc. Pentru aceasta, strigăm Tie: Făcătorule de bine, Hristoase Dumnezeul nostru, slavă Ție!
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5cc5c50f438e39.99393337.jpeg)
Categories: Articole
Cu Crucea Ta ai şters blestemul pomului, cu îngroparea Ta ai omorât stăpânia morţii şi cu scularea Ta ai luminat neamul omenesc. Pentru aceasta, strigăm Tie: Făcătorule de bine, Hristoase Dumnezeul nostru, slavă Ție!
Categories: Articole