Aruncă spre Domnul grija Ta și El te va hrani

 La Tine căutăm, Doamne, ca să se reverse peste noi ploaie cât mai îndestulătoare, şi să opreşti urgia secetei şi să înlături această cumplită nenorocire. Acestea amândouă le cerem, şi ne rugăm Tie, Iubitorule de oameni, ca să umpli cu apă fântânile şi ţarinile noastre, holdele noastre cele sufleteşti întru săturare să le adapi, şi să umpli de bunătatea Ta şi fântânile inimilor noastre, şi să le reverşi de veselie, de bucurie negrăită şi de harul Tău. Că Tu eşti izbăvitorul sufletelor și trupurilor noastre şi Tie slavă înălţăm.

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...