Menu Home

Activitate în parteneriat cu școala. Partea a III-a: primirea darurilor educaționale din partea parohiei

La sfârșitul activității catehetice întreprinse în parteneriat cu școala, după ce copiii au pus la inimă semnificația bradului împodobit de la Crăciun apoi au participat la plantarea pomișorului în curtea bisericii, a urmat partea de bucurie și recompensă constând în primirea de materiale didactice auxiliare pentru ora de Religie, oferite de către parohie.

Doamne, Dumnezeul nostru, Care cu chipul Tău ne-ai cinstit pe noi, oamenii şi ne-ai îmbrăcat cu raţiune şi voie de sine stăpânitoare, Cel care ai intrat în Biserică şi i-ai învăţat pe oameni, Cel Ce i-ai dăruit lui Solomon înţelepciunea, deschide inimile, minţile şi gurile elevilor ca să priceapă, să înveţe şi să facă voia Ta. Luminează-i şi întăreşte-i cu harul Tău, dându-Ie spor la învăţătură, spre propăşirea lor şi spre mulţumirea părinţilor lor. Fereşte-i de toată ispita şi păzeşte-i în toate zilele vieţii lor, făcându-i să sporească totdeauna în toate poruncile Tale, cu rugăciunile preacuratei Tale Maici şi ale tuturor sfinţilor Tăi. Amin! 

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut