Menu Home

Rugăciuni pentru risipirea molimei şi a primejdiei aducătoare de moarte

Îngeri  și  arhangheli,  ca  duhuri  slujitoare  care  staţi  în  fața  lui  Dumnezeu,  pe  Acela rugati-L  să  înceteze  boala,  să  risipească  molima  şi  de  primejdia  cea  aducătoare  de moarte  să  ne  izbăvească. 


Miercuri, 11 martie 2020, la Pavecernița Mare, oficiată în biserica parohială, s-a citit, din Mitfelnic, rânduiala canonului de rugăciune către Preasfânta Treime și către toți sfinții, pentru vremuri de boli molipsitoare și molime, citindu-se din Molitfelnic, rugăciunile prescrise, de pocăință și de invocare a milei lui Dumnezeu, pentru
 însănătoșirea persoanelor afectate de COVID-19 și pentru întărirea spirituală a cadrelor medicale și a persoanelor care contribuie la prevenirea și combaterea epidemiei.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut