Școala din vacanță (II)

A doua întâlnire catehetică din prima săptămână a ultimei luni de vară, 4 august 2017, a fost dedicată exersării și dobândirii deprinderii de a utiliza Sfânta Scriptură. Sub pretextul completării unui joc de cuvinte încrucișate, în care definițiile- cu trimitere biblică- omiteau un cuvânt, copiii și-au însușit abilitatea de a identifica un text biblic pe baza referinței standard: carte, capitol, verset. Apoi atmosfera s-a mai relaxat, cele două echipe, albastră și roșie, concurând cu multă dăruire pentru găsirea Comorii piraților. A câștigat echipa roșie.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...