Menu Home

Evaluarea parteneriatului Școală- Biserică (2016- 2017)

Activitățile extrașcolare și în parteneriat Școala Plevna- Parohia Plevna, desfășurate în anul școlar 2016- 2017, urmărind întărirea colaborării şcoală-parohie; organizarea unor acţiuni concrete între cele două instituţii; desfăşurarea periodică a unor concursuri, dezbateri, activităţi cu conţinut religios, cu caracter caritabil, s-au concretizat în următoarele activități:

Ora de religie în mijlocul comunității rugătoare, Concurs de colorat, Și copiii de la sate știu mânca frumos, excursie la cofetărieMarșul pentru viațăCopiii preșcolari prăznuiesc primăvara, PelerinajExcursie în parcul municipal,Prăznuirea zilei Copilului, Școala din vacanță. Pe baza acestor exerciții de colaborare s-a socotit util ca și pentru anul școlar 2017- 2018 să se încheie un nou protocol pentru parteneriat.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut