Menu Home

Coșul Sfintei Filofteia – ediția a doua

În Parohia Plevna, cu ocazia cinstirii Sfintei Filofteia, 07 decembrie 2015, s-a organizat o acțiune filantropică pentru ajutorarea enoriașilor aflați în dificultate.

Intitulată „Coșul Sfintei Filofteia”, în anul 2014 colecta a însumat 21 kg alimente preambalate (ulei, zahăr, orez, paste, făină, compot, dulciuri, fructe), ce au fost oferite unui număr de 9 familii.

Cu mai mult ajutor al Domnului, anul acesta, s-au totalizat 100 kg alimente (ulei, zahăr, orez, făină, pasă de tomate, paste, fasole, mălai, compot, gem), ce au fost oferite unui număr de 20 de familii aflate în situație de risc (bătrâni, bolnavi, fără venituri, familii cu copii mulți, familii monoparentale).

Darurile au fost gestionate și oferite de membrii Comitetului parohial.

Pr. Gabriel Toma

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut