Menu Home

Învierea lui Hristos, bucuria noastră

Semnul credinței lucrătoare prin dragoste, gestul de părtășie al darurilor, s-a exersat în preajma Sfintelor Paști printr-o acțiune filantropică la care coparticipant a fost Asociația de Medicină pentru Sănătate Publică, partener de nădejde al comunității noastre parohiale în lucrarea de mângâiere frățească. Astfel, mai multe tinere familii, binecuvântate cu copii, au primit mobilier adaptat vârstei celor mici, jucării și produse de igienă. Prin intermediul acestei activităţi, cele 10 familii cu mulți copii împreună cu binefăcătorii au înţeles că într-adevăr „credinţa se naşte din ascultarea cuvântului lui Hristos” (Romani 10,17), astfel, împlinindu-se făgăduinţa Mântuitorului „cel ce Mă iubeşte pe Mine va fi iubit de Tatăl Meu şi-l voi iubi şi Eu şi Mă voi arăta lui” (Ioan 14,21), cumpănindu-se, în taina credinței, bucuria primirii cu bucuria dăruirii, în lumina de har a dragostei Preasfintei Treimi.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut