Cine poate ierta pacatele?

Stăpâne Doamne, Iisuse Hristoase, Mântuitorul nostru, singurul Care ai puterea a ierta păcatele oamenilor, ca un bun şi iubitor de oameni, Dumnezeule, treci cu vederea toate greşealele robului Tău (N)...

Apropiindu-se încheierea postului de 40 de zile (ştiut fiind că Marele Post cuprinde două perioade distincte: postul de 40 de zile încheiat cu sărbătoarea Floriilor şi Săptămâna Sfintelor Pătimiri, incheiat cu Duminica Învierii), enoriaşii vârstnici, mai neputincioşi, sunt vizitați de preot pentru a fi integrați şi ei în comuniunea rugătoare şi euharistică parohială.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...