„Spre amintire,
Cu prilejul împlinirii a 50 de ani de preoție neîntreruptă la Parohia Plevna, județul Călărași. 28 februarie 1987. Preot Iconom Stavrofor Mihail Constantin”
Ca semn de dragoste și bucurie, la acea aniversare personală și a comunității, părintele Mihail Constantin a oferit credincioșilor un număr al revistei GLASUL BISERICII însoțit de înscrisul festiv.
Un astfel de dar jubiliar a fost descoperit la familia Ion și Ecaterina, buni credincioși, născuți şi crescuți din părinți credincioși, care au primit la timpul respectiv darul părintelui Mihail Constantin.
Categories: Articole