Menu Home

Ei sunt aici!

În aceste zile, părăsind strategia de până acum, aceea de a folosi luna august pentru a ocoli marea şi uscatul spre a face un prozelit, organizatia martorilor lui iehova întreprinde prin satele Barăganului un agresiv şi specific prozelitism.

Transportând, cu o dubiță, având numarul de înmatriculare B 41 WVW, mai multe persoane, aparent familii, acestea străbat satele cautând dialog pe teme religioase cu localnicii.

Pentru a preîntâmpina lucrarea lor s-au luat măsuri grabnice pentru editarea unui număr special al foii parohiale „Apa cea Vie”, în care sunt specificate în mod precis şi sintetic falsele lor învățături. Cu acest material tipărit ajutător, în acest sfârşit de săptămână se va organiza o vizită pastorală în întreaga comunitate, implicând şi pe enoriaşii ataşați Bisericii, pentru a conştientiza pe creştini de pericolul reprezentat de această mişcare pseudoreligioasă şi antisocială de tip orwellian.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut