Toiagul în chip de taină se primeşte, căci cu odrăslire a ales preot; iar acum, Bisericii celei mai înainte neroditoare i-a înflorit lemnul Crucii, spre putere şi întărire. (Slujba Înălțării Sfintei Cruci)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9b7dd99001e1.90688681.jpeg)
Categories: Articole
Toiagul în chip de taină se primeşte, căci cu odrăslire a ales preot; iar acum, Bisericii celei mai înainte neroditoare i-a înflorit lemnul Crucii, spre putere şi întărire. (Slujba Înălțării Sfintei Cruci)
Categories: Articole