În ajunul Nașterii Domnului, 24 decembrie 2023, care în acest an s-a serbat în duminica strămoșilor după trup ai Domnului, toți credincioșii prezenți la biserică au primit daruri simbolice, ca o modalitate de a arăta dragostea și respectul față de enoriași. Darul este simbolul dragostei față de om, căci atunci când este oferit exprimăm faptul că ne pasă de persoana căreia i-l oferim și că dorim să-i facem o bucurie.
Categories: Articole