Menu Home

Mijlocire și rugăciune pentru bolnavi înaintea icoanei Maicii Domnului

Ne rugăm înaintea icoanei tale, ca puterea ta să trăiască în noi, Stăpână și Doamnă. Întinde mâinile tale pline de vindecări, bucuria celor întristați, mângâierea celor îndurerați, ca degrab primind ajutorul tău cel minunat, să lăudăm Treimea cea de viață Făcătoare și nedespărțită, Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt, acum și pururea și în vecii vecilor.

Înaintea icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, aflată la mănăstirea Vatoped, a cărei copie a fost oferită bisericii parohiale de un enoriaș încercat de suferință, fratele Marian Voica, s-au rostit în biserica parohială cuvinte stăruitoare și cântări de rugăciune pentru tămăduirea celor suferinzi:

Bucură-te, Împărăteasă a toate, care vindeci neputințele noastre, cu harul tău!

 

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut