Menu Home

O nouă familie altoită la familia lui Dumnezeu

Sfânta Scriptură este o istorisire despre familia lui Dumnezeu de la un capăt la celălalt. Dumnezeu a creat familiile în primul rând, parțial ca o bază biologică și socială a rasei umane și parțial ca un mod de transmitere a harului și a judecății Lui. Dumnezeu Își alcătuiește, de asemenea, pentru Sine o familie de fii și fiice care să-L slujească, să-L laude și să domnească cu El în Împărăția Sa pentru totdeauna, căci celor care au crezut în El le-a dat puterea de a se numi fii ai lui Dumnezeu.

Sâmbătă, 30 septembrie 2023, în biserica parohială o tânără familie a primit binecuvântarea lui Dumnezeu prin Taina Nunții.

Tinerilor cununați li s-a vorbit despre lucrarea lui Dumnezeu prin intermediul familiilor biblice, iar la  final le-a fost dăruită o Sfântă Scriptură, Cartea de căpătâi a oricărui creștin, ghid și hartă detaliată în pelerinajul vieții către patria cerească.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut